MISIJSKA NEDJELJA

Iduće nedjelje, 21.10 je Misijska nedjelja. Vaša milostinja toga dana, ići će za potrebe misija.

Misijska nedjelja je dan molitve i promicanja misija.

U crkveni kalendar ju je uveo Papa Pio XI. godine 1926. a pada uvijek u predzadnju nedjelju listopada.
Na različite načine se slavi u cijeloj Crkvi. Za tu prigodu Papa vjernicima šalje svoju misijsku poruku, u kojoj tumači neku misijsku temu.
Po svijetu i u nas postoje i različiti misijski časopisi Hrvatski misijski časopis se tiska u Zagrebu i nosi ime “Radosna vijest”. Osim molitve za misije i upoznavanja misijskog rada vjernici su pozvani da u korist misija daju i dobrovoljne novčane priloge. Tako milostinja koja se po župama sabere na Misjsku nedjelju i drugi prigodni darovi idu za potrebe misija.
U Crkvi postoje i takozvana “papinska misijska djela”, to jest organizacije (društva, udruge) vjernika koji se intenzivnije zanimaju za misijsku djelatnost Crkve te misijske uspjehe, potrebe i probleme. U nekim župama postoje “misijske skupine” djece ili odraslih koji surađuju s misijama i misionarima.
Osim Misijske nedjelje i cijeli se mjesec listopad, napose “listopadske pobožnosti” (večernjice) mogu se posvetiti upoznavanju misija, misionara i misionarki. (katolici.org.)