PRVI NASTUP DJEČJEG ZBORA NAŠE ŽUPE

U subotu, 5. listopada 2013. održan je susret djece i roditelja kod sestara uršulinki u Varaždinu. Susretu su prisustvovali dječji zborovi Zagrebačke nadbiskupije: Dugave, Travno, Utrina-Zapruđe-Središće, te Varaždinske biskupije: Sračinec i Biškupec. Tema susreta bila je „Budite povezani vezom ljubavi.“ To je geslo sv. Anđele Merici, o kojoj smo tog dana mnogo naučili. Susret je počeo misnim slavljem u Uršulinskoj crkvi koje je predvodio preč. Franjo Biškup. Nakon druženja i okrijepe nastupili su zborovi, gdje je dječji zbor naše župe uspješno izveo svoj prvi nastup pjesmom „Kad Isus dolazi“. U skupinama po razredima kreirali smo pjesme o sv. Anđeli kroz glumu, ples, crteže… Na kraju susreta svaki je zbor primio zahvalnicu. Taj je dan bio posvećen Bogu. Uspjeli smo taknuti dječja srdašca, usrećiti ih i pružiti nešto novo, a temelj toga je zajedništvo u Bogu. Uistinu smo bili povezani vezom ljubavi. Pozivamo djecu od 1. do 6. razreda da se pridruže zboru, gdje ćemo zajedno pjesmom slaviti Boga, moliti i puno se družiti. Probe su subotom u 10 sati u župnoj dvorani u Biškupcu. Voditelji zbora su Filip Tenko (orguljaš) i Janja Sontor (dirigentica).

[foldergallery folder=”images/marijni_andeli” title=”Marijine andeli”]